2013 YGS-LYS Ek Yerleştirme Tercihleri Nasıl Yapılacak ?

0
1492

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunu dikkatlice inceleyiniz. Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

Kılavuzda yer alan TABLO 3A, TABLO 3B ve TABLO 4’teki yükseköğretim programlarını ve koşullarını dikkatlice inceleyip yapacağınız tercihleri ve sıralarını belirleyiniz ve Tercih Formuna yazınız. (30 Tercih hakkınız var, tercih formu 25 eylülde yayınlanacak)

Tercihlerinizi ÖSYM’ye nasıl göndereceksiniz?

İnternetten ek yerleştirme tercihi:

25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında internet bağlantısı olan ve yazıcısı bulunan bir bilgisayarı kullanarak ÖSYM www.osym.gov.tr İnternet adresindeki TERCİHLER alanındaki 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih başlıklı alanı tıkladıktan sonra T.C. Kimlik Numaranız ile şifrenizi giriniz; Tercih Formuna tercihlerinizi yazıp kontrol ettikten sonra ÖSYM’ye gönderiniz. Bu işlemden sonra ekranda “Tercihleriniz … tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” uyarısını görmeniz gerekir. Bu uyarıyı gördükten sonra yazıcıdan Tercih Listesini alınız.

ösym lys

ÖSYM Merkezinden ek yerleştirme tercihi:

Doldurulmuş Tercih Formu ve nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportunuzla birlikte 25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında bir Başvuru Merkezine gidiniz (Randevu almanıza gerek yoktur). Başvuru Merkezi görevlisi tercihlerinizi sisteme girip size kontrol
ettirdikten sonra ÖSYM’ye gönderecektir. Bu işlemden sonra görevli ile birlikte ekranda “ …… ad/soyadlı adayın tercihleri sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir.” uyarısını görmeniz gerekir. Bu uyarıyı gördükten sonra Başvuru Merkezi görevlisi
yazıcıdan Tercih Listesini alarak size verecektir. Tercih hizmeti ücreti olarak 3 TL alınır.

Bir yorum bırakın