2014-2015 Yatay Geçiş Kontenjanları Listesi (YÖK)

22
6646

YÖK, 2014-2015 akademik yılı yatay geçiş başvuruları için tüm üniversitelerin kontenjanlarını açıklamıştır. Kontenjanlara aşağıdaki belgeden ulaşabilirsiniz.

2014-2015 eğitim-öğretim yılı kurumlararası yatay geçiş kontenjanları yayınlanmıştır. Yükseköğretim kurumları tarafından güncelleme devam etmekte olup, daha sonra tabloları yeniden incelemenizde yarar görülmektedir.

yok

Bütün Üniversitelerin sınıf ve bölümlere göre yatay geçiş kontenjanlarına ulaşmak için buraya tıklayınız.  (14 Temmuz’da güncellendi)

22 YORUMLAR

 1. on dokuz mayıs üniversitesinin başvurusunun başlangıç tarihi o üniversitenin yatay geçişle ilgili ilan tarihi oluyor. ilanından itibaren başvuru yapabilirsin 🙂

 2. uzaktan eğitim programıyla aldığım dersten kaldım o ders ortalamayı etkilemıyor fakat transkrıptte başarısız diye geçiyor o dersten kalmış olmak yatay geçis yapmayı engeller mı ?

 3. Gözdecim bende Atatürk inkilapları2 den kaldım. Geçiş yapacağım okulu aradım ösym puanı ile geçiş yaparsan alttan kalan derslere bakılmıyor ama okul puanı ortalaması ile yaparsan etkiliyor demişti okul. her okulda bu aynı mıdır onu bilemem.

 4. ben kıbrısta okumayı düşünüyorum hukuk ücretli 1. sınıfın sonunda yatay geçiş var mı çok araştırdım ama kesin bir sonuç bulamıyorum

 5. yok un acikladigina simdi sadece yerlestirme puanimiza bakicaklar bosuma mi bi sene boyunca ortalama yapmaya ugrstik lutfen bilen biri bizi sydnlata bilir mi?

 6. arkdşlr burdaki yazan kontnjanlar ne kdr dgru bn g.antp üniversitesine başvurcktm uni aradm kadn biz kontenjn açmadk bu sene dedi ama sayfada 3 kişi die görünüyo

   • Ben bu sene hazırlık okuyorum ama 1.sınıfın sonunda yatay geçiş yapmayı düşünüyorum diyelim ortalamam yüksek peki benim yerleşme puanımdan 8 puan yüksek bir üniye yatay geçişle geçebilir miyim ? Yardımcı olursanız sevınırım teşekkür ederım sımdıden :))

 7. Dün açıklanan yerleştirme sonuçlarına göre istemedigim bi okula yerleştim en kısa surede ne zmana geçiş yapabilirim egitim yılına puanımın yettigi istedigim bi okulda baslayabilir miyim tesekkürler

  • Merhaba Mehmet bende aynı senin durumundayım, bir sonuca vardın mı acaba? Net bir bilgi buldun mu? Bende bu yıl kazandım ve kendimden daha düşük bir üniversiteye hemen geçiş yapmak istiyorum?

 8. mrb gri bilge benm sorum şu yök ösym puanıyla yapılan yatay geçişler için şu maddeyi söylemiş aldığı öğrenci kontenjanının %30 u kadar ayırmalarını söylemiş ancak normalde 30 kişi alan bi bölüm bu kon.9 kişi ayırması gerekirken %10 luk (3kişi) bi kon.ayırmış ?

Bir yorum bırakın