2014 ielts sınav ücreti ne kadar ?

0
1948

IELTS sınavı yabancı dil bilgisi düzeyini ölçen sınavlardan biridir, YDS eşdeğerliliğine sahip olan bu sınavın ücretinin ne kadar olduğu bilgisini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. IELTS, YDS’ye oranla oldukça pahalı bir sınavdır. 2014 yılı için sınava bir kez katılım ücreti: 375 TL’dir.

Önemli noktalar:

  • Başvuruda bulunduktan sonra sınav tarihini değiştiremezsiniz.
  • Ödeme ve başvuru tamamlanmadan sınava başvurmuş sayılmazsınız. Sadece ödemenizin veya başvurunuzun olması sınava girişinizi garantilemez.
  • Sınavınızdan 10 gün önce e-posta yoluyla aday numaranızı belirten bir onay mesajı alacaksınız. Bu e-postayı sınav tarihinden 10 gün öncesine kadar almazsanız, lütfen bize ulaşın. Onay mesajı almadığınız hâlde durumu bize bildirmezseniz sınava girişinizi garantileyemeyiz.
  • Sınavın konuşma bölümü yazılı sınavınızdan üç gün önce veya üç gün sonraki süre içinde gerçekleşebilir. Lütfen programınızı yaparken bu noktayı göz önünde bulundurun.
  • Sınavınızın yer ve saat bilgileri ile sözlü sınav bilgisi sınav tarihinizden dört gün önce, Salı günleri saat 18:00’den sonra açıklanır. Bu linkten yer ve zaman bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Tüm adaylar için IELTS sınav ücreti 375 TL’dir. Eksik ödeme durumunda kayıt onaylanmayacaktır. Çevrimiçi başvurunuzu tamamlamadan önce ödemeyi aşağıdaki hesaba havale etmeniz gerekmektedir.

yds basvuru

Ödemenin doğru adayla eşleşmesini yapabilmemiz için lütfen ödeme yaparken aşağıdaki bilgileri de ödeme makbuzuna ekleyin:

  • Adayın tam adı
  • Sınav tarihi
  • Kimlik numarası (Bu kimlik numarası adayın sınav günü sunacağı kimlikteki ile aynı olmalıdır. Bu bölümde kimlik ya da pasaport numarası kullanılmaktadır.)

Örn: Ali Yılmaz, 27 Kasım IELTS, 12345678912

Sınav ücretini nasıl ödeyebilirim?

Bankada ödeme:

  • En yakın İş Bankası şubesine gidebilir ve 375 TL olan sınav ücretini havale ücreti ödemeden belirtilen hesaba yatırabilirsiniz.

Bankaya gitmeden ödeme:

Ödemeyi internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM kanallarıyla da yapabilirsiniz.

Adaylar sınav ücretleri çerçevesinde ödenmesi gerekebilecek ekstra ücretlerden sorumludur. 375 TL altındaki ödemeler kabul edilmeyecektir.

Sınava başvuru ve ödemelerin yapılması gibi hususlar için yandaki linke tıklayınız: http://www.britishcouncil.org.tr/sinavlar/ielts-test/ieltse-basvuru

Bir yorum bırakın