2014 KPSS Lisans Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

0
1356

2014 KPSS başvuruları başlamıştır. KPSS lisans, ÖABT ve DHBT sınavlarına başvurular bu dönemde alınacaktır. Başvuruların nasıl yapılacağı bu yazımızda anlatılmaktadır.

Öncelikle başvuracağınız sınavları seçin, tüm adaylar için cumartesi sabahı oturumu zorunludur. Tek oturumun ücreti 40 tl’dir. Oturum sayısı arttıkça aynı oranda artar. Sınav ücretleri ve yatırılabileceği bankalar için buraya tıklayınız.

Sınav ücretinizi yatırdıktan sonra başvuru merkezinden ya da internetten başvuru yapabilirsiniz.

  • Başvuru merkezlerine giderek bizzat başvuru yapmak
  • İnternet üzerinden online başvuru yapmak
  • Posta ile başvuru yapmak
Hangisi size uyuyor? Nereden başvuru yapacaksınız?
İlk defa bir ÖSYM sınavına giriyorum (ilk defa aday işlemleri sistemine kayıt olacağım) Başvuru merkezine giderek başvuru yapacaksınız
ÖSYM sistemine kayıtlıyım ama fotoğrafım geçerli değil (yani son 30 ay içinde herhangi bir ÖSYM sınavına girmedim ) Başvuru merkezine giderek başvuru yapacaksınız
ÖSYM sistemine kayıtlıyım ama eğitim bilgilerim eksik Başvuru merkezine giderek başvuru yapacaksınız
ÖSYM sistemine kayıtlıyım ama eğitim bilgilerim değişti Başvuru merkezine giderek başvuru yapacaksınız
ÖSYM sistemine kayıtlıyım ve sistemde geçerli bir fotoğrafım var(yani son 30 ay içinde bir ÖSYM sınavına girdim ya da foto güncelledim) internet üzerinden başvuru yapacaksınız (başvuru merkezine gitmenize gerek yok)
Askerlik görevimi yapıyorum,

yurtdışındayım,

sürekli ve ağır hastayım,

tutuklu/hükümlüyüm

Posta yolu ile başvuru yapacaksınız

Başvuruyu başvuru merkezinde yapacaksanız, başvuru formunu buradan indirip, eksiksiz olarak doldurmanızı öneririz. Formdaki bilgiler internet başvurusunda da adaylardan istenecektir.

Başvurunun ardından ais.osym.gov.tr adresine girip başvurunuzun tamamlandığını kontrol ediniz.

İnternetten KPSS başvurusu nasıl yapılacak ?

Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru/sınav ücretini yatırdıktan sonra ÖSYM’nin İnternet sayfasında “2014 KPSS Bireysel Başvuru” başlıklı alandan buradaki açıklamalardoğrultusunda işlemlerini yaparak başvurularını tamamlayacaklardır.

DİKKAT:

Başvurunun tamamlanması için “Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı.” açıklamasının mutlaka görülmesi ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün, yazıcıdan alınarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekmektedir

kpss 2014

Bir yorum bırakın