2014 Lise Tercihi Tarihleri Belli Oldu (TEOG)

0
2038

2014 Lise tercihleri takvimi belli oldu. Buna göre yerleştirmeler için tercihler 21 Temmuz – 08 Ağustos 2014 tarihleri arasında alınacak. Lise kontenjanları 4 Temmuz’da, TEOG puanları ise 7 Temmuz tarihinde açıklanacak.

Tercihler nasıl yapılacak ?

Tercihler öğrenci/veli tarafından, https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden yapılabileceği gibi öğrencinin 8’inci sınıfı tamamladığı ortaokuldan ya da herhangi bir ortaokul müdürlüğünden de yapılabilecektir.

Tercihler, okul tercih kodlarına göre yapılacak tercihleri içeren A grubu ve okul türlerine göre yapılacak tercihleri içeren B grubu olmak üzere iki grupta alınacaktır. A grubu için öğrencilerden tüm okul türlerini içerebilen 15 adet tercih alınacaktır. Öğrencilerin A grubu tercihleri, tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre, B grubu tercihleri ise sadece
okul türlerine göre yapılacaktır.

Okul tercih kodlarına göre oluşturulacak A grubu tercih işlemleri, Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr, http://oges.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre öğrenci velisi tarafından 31 Temmuz-08 Ağustos 2014 tarihleri arasında en fazla 15 (onbeş) tercih olmak üzere yapılacaktır.

teog tarihleri

Bir yorum bırakın