2014 ÖMSS Engelli Memur Tercih Kılavuzu

0
1639

2014-ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirme tercihleri 27 Ocak-3 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Aşağıda ÖSYM tarafından yayınlanan tercih kılavuzu yer almaktadır. Bu ÖMSS (EKPSS) tercihleriyle 1620 memur alınacaktır.

Kılavuzda yer alan kadrolardan tercih yapabilmek için, 29 Nisan 2012 tarihinde yapılmış olan 2012-ÖMSS’ye girilmiş ve ortaöğretim mezunları için ÖMSSP1, ön lisans mezunları için ÖMSSP2, lisansmezunları için ÖMSSP3 puanının alınmış olması gerekmektedir.

Tercih Kılavuzunda yer alan kadroları, önceki ÖMSS Tercih Kılavuzlarında yer alan herhangi bir kadroyaMerkezimiz ömsstarafından yerleştirilen adaylar tercih edemezler.

Adaylar tercihlerini, 27 Ocak-3 Şubat 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖMSS İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeyebaşvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

>>> ÖMSS Tercih Kılavuzu <<<

Bir yorum bırakın