2014 ÖSYS Üniversite Kontenjanları ve Puanları Tercih Kılavuzu (Yeni)

6
6046

7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacak olan üniversite tercihleri için 2014 ÖSYS kılavuzunun yeni ve son hali ÖSYM tarafından yayınlanmıştır. Üniversitelerin, bölüm, puan ve başvuru bilgilerinin yer aldığı kılavuza aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Başvurular ÖSYM’nin sitesinden online olarak yapılacak.

Adaylar tercihlerini 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Tercih işlemleri, 17 Temmuz 2014 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır. Tercih yapacak adayların, Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2013-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2013-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.

>>> 2014 ÖSYS Tercih Kılavuzu <<< CTRL+S’ye basarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 7 Temmuz’da güncellendi!!!

sınavsız üniversite

Alternatif link

6 YORUMLAR

  1. istanbul üniversitesi peyaj mimarlığından mimarlığa yatay geçiş var mı? tercihlere sok iki gün kaldı ve bu henüz aklıma geldi. lütfen biri yardım etsin.

  2. arkadaşlar liseden motor bölümü mezunuyum 2 yıllık sınavsız açık öğretime geçebiliyormuyum yardımcı olun lütfen tercih yapamadım

  3. arkadaşlar ben meslek lisesi ögrencisiyim ve iki yıllık ünv lerde bölümümü devam ettirmek istiyorum.
    bilişim teknolojileri bölümündeyim ve hangi ünv nasıl şekilde bölümü devam ettirip okurum bilmiyorum.
    iki yıllık bölümler saçma ve gidemeyecegim illerde olup bilgisayar adına fazla bölüm olmaması.
    bilgi verirseniz sevinirim.

Bir yorum bırakın