2014 Pedagojik Formasyon Ek Yerleştirmesi Yapılacak Mı ?

0
1755

2014 Pedagojik formasyon tercih sonuçları 19 Haziran itibariyle açıklandı, bir üniversiteye yerleştirilemeyen öğrenciler şimdiden ek yerleştirme yapılıp yapılmayacağını merak etmekte. Mayıs ayında yayınlanan Pedagojik Formasyon kılavuzunda yer alan bilgilerin ışığında ek yerleştirme yapılmayacağını söyleyebiliriz.

Kılavuzda yer aldığı haliyle: “2014-2015 öğretim yılında ek yerleştirme yapılmayacaktır.”

Güncelleme: YÖK, ÖSYM’nin yaptığı pedagojik formasyon dışında, formasyon yapmak isteyenler için Formasyon başvuruları hakkında bilgi içeren bir metin hazırladı. Okumak için tıklayınız.

pedagojik formasyon

Yükseköğretim Kurulu’nun 14/11/2013 tarihli Genel Kurul toplantısında Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından ücret alınıp alınmamasının üniversiteler tarafından karara bağlanmasına, ücret alınacak ise devlet ve vakıf üniversiteleri tarafından belirlenecek miktarın 31 Ağustos 2013 tarih ve 28751 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ”2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları Ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Karar” da yer alan devlet üniversiteleri eğitim fakültelerinin ikinci öğretim programları için belirlenen ikinci
öğretim ücretinin iki katını (2.054-TL) geçmemesine karar verilmiştir.

Tercih kılavuzunu incelemek istiyorsanız buraya tıklayınız.

Bir yorum bırakın