2014 PYBS Tercih Kılavuzu Yayınlandı

0
1242

2014 PYBS Tercih kılavuzu yayınlanmıştır. Adaylar toplam 5 tercih yapacak olup, tercih tarihleri ve sonuçların açıklanma tarihleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

GENEL AÇIKLAMALAR

>>> 2014 PYBS Tercih Kılavuzu <<<

Tercih kodları, bursluluk kodları ve tercih listeleri http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanacaktır.
2014 yılı Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına katılan öğrencilerin aldığı PYBS puanı 2014-2015 öğretim yılı için geçerli olacaktır.
Bu kılavuzda; 2014 yılı PYBS sonucu parasız yatılılık veya bursluluktan faydalanma hakkı kazanan öğrencilerle ilgili usul ve esaslar yer almaktadır.
Öğrenciler “2014 Yılı PYBS Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu”na ve ilgili mevzuata http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşabilecektir.
Parasız yatılılık ve bursluluk kaydını kayıt süresi içerisinde yaptırmayan öğrenciler bu haklarından vazgeçmiş sayılır.
Parasız yatılılığa hak kazandığı okula süresi içinde parasız yatılı kaydını yaptırmayan öğrencilerin ilgili yönetmelik gereğince parasız yatılılıktan bursluluğa geçirilmesi mümkün değildir.
Parasız yatılı okumaya hak kazanan öğrenciler bu haklarını tercihi doğrultusunda yerleştirildiği okulda öğrenim görmeleri kaydıyla kullanırlar. Bu nedenle parasız yatılılığı başka bir okulda kazanan öğrencinin, nakil işlemi için kayıtlı olduğu okul müdürlüğüne de
başvuruda bulunması gerekmektedir.

Parasız yatılı olarak öğrenimine devam eden öğrencilere ayrıca burs verilmez

2014 pybs

Bir yorum bırakın