2014 Uzman çavuş alımı başvuru formu ve tarihleri

0
2029

Uzman çavuş alımları 2014 için başvurular 15 Ocak tarihinde başlamıştır ve idarenin uygun göreceği tarihte sonuçlandırılacaktır. B-u konumuzda uzman çavuşluğa başvuru kılavuzu ve diğer bilgileri paylaşacağız.

Uzman Çavuşluk Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

 

                   (1)     Adaylar ön başvurularını TABLO-2’deki faaliyet takvimine uygun olarak             15 Ocak 2014 tarihinden itibaren Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PerTem/ana1.asp genel ağ (internet) adresinden çevrimiçi (online) olarak yapacak ve idarenin uygun göreceği bir tarihte sonlandırılabilecektir. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra, kıt’a özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir. Başvuruların ne zaman sonlandırılacağı 2014 yılı içerinde tekrar yayımlanacaktır.

(2)     Adayların çevrimiçi (Online) başvuru formunu doldurmalarını müteakip en son aşamada, her bir aday için Aday Numarası otomatik olarak bilgisayar tarafından verilecek ve adayların başvuruları bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir.

(3)     Ön başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde bu aday numarası kullanılacağı için, adayların bu numaraları kaydederek muhafaza etmeleri önem arz etmektedir. Çevrimiçi (Online) Başvuru Formu T.C. Kimlik Numarası, Adı, Soyadı ve Aday Numarası bilgileri girilmek suretiyle son müracaat tarihine kadar güncellenebilecektir.

UYARI: Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.

Diğer bilgiler için >>> Uzman Çavuşluk başvuru kılavuzu <<<

Bir yorum bırakın