2014 YDS Eğitim Bilgilerinin Değiştirilmesi İçin Belge Şartı

0
1134

ÖSYM’den yapılacak açıklamaya göre eğitim bilgilerini güncellemek isteyen adaylar, eğitim durumlarını gösteren belge ile başvuru merkezlerine gitmelidirler. İnternetten yapılan başvurular ile eğitim bilgileri değiştirilemez.

2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (İlkbahar Dönemi): Eğitim Bilgileri

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvurularında adaylar; yeni  eğitim bilgilerini eklemek için Sınav Koordinatörlükleri veya ilgili sınav için tanımlı Üniversite Rektörlükleri; eğitim bilgilerini düzeltmek için  sadece Sınav Koordinatörlükleri  aracılığı ile eğitim bilgilerini belgeye dayalı olarak kontrol ettirip  sisteme kaydettireceklerdir. Yanında eğitim bilgisini gösteren resmi bir belgesi olmayan adayların da başvuruları Sınav Koordinatörlükleri  veya diğer  Başvuru Merkezlerince alınacak ancak eğitim bilgileri alanlarına ait herhangi bir bilgi girişi veya güncellemesi yapılmayacaktır.

yds 2013

Bireysel olarak İnternet aracılığıyla başvuru yapma hakkı olan adaylar da eğitim bilgileri alanında ekleme/güncelleme yapamayacaklar ancak başvuru  işlemlerini  eğitim bilgileri alanında herhangi bir işlem yapmadan tamamlayabileceklerdir.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bir yorum bırakın