2014 YGS Değerlendirmesi: Zor Muydu Kolay mı ?

2
3076

2014 YGS sınavı geçtiğimiz gün tamamlandı. Peki YGS zor muydu kolay mıydı ? Alanlara göre 2014 YGS değerlendirmelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bu yıl çoğu adaya göre coğrafya soruları kolaydı.

Soru sayıları: 40 Türkçe, 15 tarih, 12 coğrafya, 8 felsefe, 5 din kültürü ve ahlak bilgisi, 40 temel matematik, 14 fizik, 13 kimya ve 13 biyoloji

Alanlara göre YGS Değerlendirmesi:

Türkçe: Diğer yıllarla benzer nitelikte sorular mevcut. 8 dil bilgisi, 2 söz grubu, 3 anlatım yöntemleri ve paragraf soruları şeklinde, anlatım bozukluğundan ise soru çıkmadı.

Kimya: Beklenen konular çıktı, Kimya bölümü adayları şaşırtmadı.

Tarih: Sorular müfredata uygun ve paragraf ve yorumlanması şeklinde.

Felsefe: Sorular, okuduğunu anlama, kavram bilgisi ve analiz gücünü ölçmeye yönelik ve müfredata uygun.

Fizik: Sorular beklenen konulara uygun. Matematiksel işlemlere fazla girilmeden, kavramlar ön plana çıkarılarak, yargı içeren sorulara ağırlık verilmiş.

Biyoloji: Müfredata uygun ve geçmiş yıla benzer pek de zor olmöayan konular yer alıyor.

Matematik: Önceki yıllara göre daha zor ancak geometri biraz daha kolaydır. Sorular zaman kaybettirici ve işlem yoğunluğu daha fazla.

Coğrafya: Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 9. ve 10. müfredatına göre hazırlanan sorular genellikle kolay bulunsa da harita yorumlama becerisi gerektirmiştir.

Sınavın zorluk değerlendirmesi konusunda sizlerin de yorumlarını bekliyoruz.

2014 ygs

2 YORUMLAR

  1. Sorular çok kolaylar şıklar çelişkiliydi barajı geçemedim yani 180 barajını heyecanıma yenik düştüm ama Aöf e gidicem Allah izin verirse

Bir yorum bırakın