2014 YGS-LYS ve TEOG Sınav Soruları Yayınlanabilir

0
1248

Bu yıl MEB ve ÖSYM’nin sınav sorularını soru havuzu bahanesiyle açıklamayı reddetmesi büyük tepki toplarken, bu tepki sonucu Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre soruların açıklanması için Başbakan Tayyip Erdoğan, Nabi Avcı’ya talimat verdi. Bu talimat gereği ÖSYM ve MEB yakın zamanda sınav soruları ve cevaplarını yayınlanabilir.

Bozdağ, Ceza Muhakemesi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Hakkında Kanun Teklifi’nin TBMM Adalet Komisyonu’ndaki görüşmelerinde, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın daha önce de dile getirdiği TEOG ve üniversite sınav sorularının gizli tutulmasından vazgeçilmesi talebiyle ilgili gelişme olup olmadığına ilişkin sorusu üzerine açıklama yaptı.

2014 ygs

Yılmaz’ın sınav sorularının Bilgi Edinme Kanunu kapsamı dışında olmasına ilişkin eleştirilerini dile getirdiği konuyu Bakanlar Kurulu’na götürdüğünü ifade eden Bozdağ, “Müzakereye açıldı, değerlendirme yapıldı. Başbakanımız, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’ya konuyla ilgili çalışma talimatı verdi” dedi.

Bir yorum bırakın