2014 YGS Zor Mu Olacak ?

6
3367

Her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversiteye giriş sınavlarının zorluk derecesi merak edilmekte. Öncelikle belirtelim 2014 sorularının Tübitak tarafından hazırlanacağı bu nedenle zor olacağı bilgisi tamamen yanlıştır. Sorular hala ÖSYM tarafından hazırlanmaktadır.

2014 YGS zor mu olacak kolay mı ? 

ÖSYM başkanının da belirttiği gibi YGS ve LYS sorularının zorluk dereceleri her yıl dengeli bir biçimde hazırlanmaktadır. Yani 2014 YGS ve LYS sınavları, 2013′den daha kolay olmayacağı gibi, zor da olmayacaktır. Bu konu biraz öğrencinin çalışma kapsamı ve verimliliğine göre değişmektedir.

Her ne kadar sınav zor olsa da bu üniversite taban puanlarını etkileyeceğinden puanlar genel olarak düşecektir.

>>> ÖSYM Başkanından YGS’de zorluk açıklaması haberi <<<

2014 YGS’de zorluk – kolaylık:

Normal zorlukta sorular en geniş soru tipidir. Kolay ve zor sorular bunların ardından gelir, çok kolay ve çok zor sorular ise en küçük dilimdir.

Genel olarak baktığımızda zorluk olarak adlandırılan şeyin aslında öğrencinin sınava hazırlık döneminde ağırlığını verdiği konuların eksik veya yanlış yönlendirilmiş olması veya konuyu tam olarak özümsememiş oluşudur.

Aşağıdaki tabloyu inceleyiniz.

Tablolar Açı Dershanesi tarafından hazırlanmıştır.

Kaynak: http://www.gribilge.com/2013-lys-zor-mu-olacak/#ixzz2jrx0ts3A

6 YORUMLAR

    • Matematik çözmen senin avantajın olur. Çünkü sen sözel grubundan yarışacağın kişilere , matematik yada fenden çözeceğin sorularla fark atarsın. Sözele giren öğrenci sayısı az olduğu için iyi bir sıralama yapman gerekiyor. Bu sıralamayı da matematikten ve fenden alacağın netlerle yükselterek , iyi bir Üniversite kazanmış olursun.

    • olur sadece kendi bölümündeki soruların tümünü doğru cevaplasan 382 ham puan geliyor sanırım okul puanı en az 40 verirse sözelde istediğin bölüme gidersin

Bir yorum bırakın