2015 AÖF Kayıt Yenileme Süreci Sık Sorulan Sorular

0
1302

Bu yazımızda AÖF öğrencilerinin kayıt yenileme ile ilgili merakını gidermeye çalışacağız. Eğer aradığınız sorunun cevabı yazımızda yoksa yorum kısmını kullanarak bize sorabilirsiniz.

AÖF Bahar dönemi kayıt yenileme süreci ne zaman sona erecek ?

4 Mart’ta sona erecektir.

Mazeretli kayıt nedir ne zaman yapılır ?

3-4 Mart tarihlerinde mazeretli kayıtlar alınmaktadır. Bu tarihlerde ders ekle sil yapabilirsiniz, bir mazeret belirtilmesine gerek yoktur. Kayıt yenileme için son gün 4 Mart saat 23:59’dur.

1. Sınıflar için ders-ekle sil yapılacak mı ?

Bu yıl kayıt olup, 2. döneme devam edecek öğrencilerin dersleri otomatik olarak seçilmektedir. Bu öğrencilerin ders ekle sil yapmalarına gerek yoktur.

Ödemem gereken katkı yapı miktarını nereden öğreneceğim ?

Ödemeniz gereken ücret genel olarak 205 TL olmakta birlikte ders-ekle sil işleminin ardından size verilecek olan PDF dosyasında yer alacaktır. Bu ücreti Vakıfbank’a yatırabilirsiniz.

AÖF kayıt yenileme sayfasına giriş yapamıyorum ?

Eğer kayit.anadolu.edu.tr adresine giriş yapmakta zorluk yaşıyorsanız internet explorer adlı tarayıcıyı kullanınız.

Ders seçimi yapamıyorum ? Almam gereken dersler otomatik olarak seçilmiş ? 

Belki de aşağıdaki kurala takılmışsınızdır, eğer nedeni bu değilse AÖF Bürosuyla iletişime geçiniz.

Lisans programlarında birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5 ve 7. yarıyıllardan; ikinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6 ve 8. yarıyıllardan;üçüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarıyıldan; dördüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 8. yarıyıldan ders alamaz.

kolay aof

aöf ders ekle sil

 

Bir yorum bırakın