2015 Aralık İş Güvenliği Sınavı Soru Kitapçıkları Erişime Açıldı

0
1426

ÖSYM, 5 Aralık 2015 tarihinde yapılan İSG sınavı soru kitapçıklarını erişime açmıştır. Soru kitapçıklarına sınava katılan adaylar, ais.osym.gov.tr adresinden giriş yaparak ulaşabileceklerdir.

2015-İSG Aralık Dönemi
Temel Soru Kitapçığının Görüntülenmesi

5 Aralık 2015 tarihinde yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (2015-İSG) Aralık Dönemi Sınavının Temel Soru Kitapçığı, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açılmış olup sınava başvuran adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile sorulara erişebileceklerdir.

Sorular, Temel Soru Kitapçığı diziliminde olup soruların telif hakları ÖSYM’ye aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince; ÖSYM’nin yazılı izni olmadan, soruların tamamının veya bir kısmının hangi amaçla olursa olsun kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, kullanılması veya yayımlanması yasaktır.

ADAYLARIN İNTERNET ORTAMINDA YAPABİLECEKLERİ İŞLEMLER

Adaylar; sınavlar ve başvurular ile ilgili duyurulara ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden erişeceklerdir. Ayrıca, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle

https://ais.osym.gov.tr İnternet adresine giriş yapabileceklerdir.

Bu İnternet adresinde adayların yapabileceği başlıca işlemler şunlardır:

a) Bireysel başvuru hakkı olan adaylar için İnternet aracılığıyla bireysel başvuru yapma

b) Başvuru işlemi sonrasında başvuru kayıt bilgilerini görme

c) ÖSYM’nin belirleyeceği tarihlerde, sınava ilişkin bilgiler ile kimlik ve iletişim bilgilerini değiştirme/güncelleme

d) Eğitim bilgilerini öğrenme, varsa engel durumu bilgilerini görme/inceleme

e) Sınava giriş belgesi edinme

f) Sınav sonuç bilgilerini öğrenme

g) Cevap kâğıdını görüntüleme

h) Evrak referans numarası alma ve şifresini değiştirme ÖSYM’nin

https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden aday tarafından yapılan bilgi değişiklikleri, ilgili sınavın güncelleme sayfasından yapıldığı takdirde ilgili sınav ile ilgili işlemlere yansıtılır. Profilim sayfasından yapılan değişiklikler ilgili sınava yansıtılmaz.

Bir yorum bırakın