2015 KPSS Zor Muydu Kolay Mı ? Yorum ve Değerlendirmeler

0
1922

2015 KPSS, GY GK ve Eğitim Bilimleri sınavı geride kalırken, sınavdan çıkan adaylar, sınavın zorluğu ve kolaylığı konusunda açıklama yapmaya başladılar.

 

2015 KPSS Değerlendirmeleri:

izetbegovic@izetbegovicz

Ülkenin yarısı Kpss‘den 90 alır ösym hiç seçici değil arkadaş bu kadar basit sınav mı olur.)

-Sol- Anahtarı@tasdelenevren

Gy gk sinavinda kazığı sokan osym , egitim bilimleri sinavini kolay yaparak gönlümüzu almayi bildi #kpss #2015

zeliha günaydın@zelisgunaydin

Bir yılın emeğini bir kağıda sığdırdım #kpss hak edenlerin kazanması dileğiyle …

Hilâl@hilalsahin07

Kpss deki nufus sayiminda sokaga cikma yasagi ile ilgili soruyu cocuklugumdan kalma guzel bi aniyi hatirlayarak cewaplamam

buğra türk@BuraAlper

@csgbfarukcelik sayın bakanım HİÇ utanmadimizmı 3.5 milyon kpss adayına verdiğiniz kadro bakin ayıptır akp hükümetin yakıştımı vallahi yazık

aysin@mavicorapliii

Bir kpss nin daha sonuna gelmiş bulunuyoruz katılmak güzeldi

kpsss

2015 KPSS Ekşi Sözlük Yorumları:

 

yıllardır hiç dokunmadan geçtiğim matematikte beklentisiz girdiğim için helalinden 15 tane desteksiz salladığım sınavdı bakalım kaçı tutacak. türkçe son 4 soru mantık sorusuydu türkçe ile alakası yoktu. tarih-coğrafya- vatandaşlık idare eder düzeyde çoz zorlamadı.
geçen yıla göre oldukça kolaydı sorular. hele matematik, vatandaşlık, coğrafya sınavları son 5 yılın en kolay sınavıydı. az biraz türkçe’de zorlamaya çalışmışlar, zorluk da soruların uzunluğundaydı. mantık soruları filan ales düzeyinin çok çok altıydı.
elika
geçen seneye göre gk-gy zorluğu bu sene daha dengeliydi. paragraflar bana kolay gelirken sözel mantık kazıktı bence. mantığın bir sorusunu emin işaretledim bir tanesini de iki şıkka indirip salladım 2 boş bıraktım mantıktan. cevaplara baktığımda 15 civarı tarih yapmışım gözüküyor eğer türkçe sorularında istediğim netler gelirse 70-80 arası alırım bu da alanı desteklemek için yeter artar bile. yaşar kemal’in yaklaşık 10 eserini ezbeledim ama şıklardan sadece ikisini eleyebildim yine yapamadım. son 2 dakika kala yeteneğe dönüp asal sayılı gıcık soruyu inat ettim ve buldum o biraz moral oldu. bence bugun istediğini yapamayanlar da moral bozmasına gerek yok esas iş alanda bitiyor bence. herkese geçmiş olsun.
bakkal0706

Bir yorum bırakın