2015 LYS Fen-Edebiyat-Coğrafya Soru ve Cevapları Yayınlandı

0
1770

LYS sınavlarında ikinci hafta geride kalırken, LYS Fen Bilimleri ve Edebiyat-Coğrafya soruları bugün ÖSYM tarafından yayınlanacak. Her zamanki gibi soruların sadece %20’si herkese açık olarak yayınlanacaktır.

LYS soru ve cevapları 16:00’da osym.gov.tr’de

LYS soruları ve cevaplarının tamamını görüntülemek isteyen adaylar ais.osym.gov.tr adresinden aday girişi yaparak soruları ve kendi cevap optiklerini görüntüleyebilirler.

LYS2, LYS3                           21.06.2015                             16.00         Temel Soru Kitapçıkları (%20)

ösym lys bilgileri

Not: Sınav soruları ve cevaplarına erişim sınavlardan 10 gün sonra kaldırılacaktır.

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ?

LYS 2015 sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir bilgilendirme yapılmasa da sonuçların en geç 26 Haziran 2015’e kadar açıklanmasını beklemekteyiz.

Üniversite Tercihleri Temmuz’da Başlıyor!

YÖK, üniversite tercihlerinin 6-14 Temmuz’da alınacağını, kayıtların ise 3-7 Ağustos’ta yapılacağını bildirdi.

 

ÖSYM lys sorularını ne zaman açıklayacak, 2015 lys sonuçları, lys soruları ve cevapları, lys edebiyat soruları, lys fen bilimleri soruları.

Female student studying

 

Sınav sorularının tamamı ise ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınava/sınavlara başvuran adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınava/sınavlara başvuran adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınavın/sınavların sorularının tamamına erişebileceklerdir.

 

 

Bir yorum bırakın