2015 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

2
2298

ÖSYM Başkanı LYS ile ilgili açıklamalar yaparken, LYS sonuçlarının açıklanma sürecine dair bilgi verdi. LYS 1, LYS 2, LYS 3, LYS 4 ve LYS 5 sonuçları ne zaman açıklanacak ?

LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Gribilge.com olarak LYS sonuçlarının 1 hafta içinde açıklanmasını bekliyoruz. ÖSYM başkanı Ömer Demir, sonuçlar konusunda bir sürpriz yapma gibi bir iddiaları olmadığını belirtti.

Sınav sonuçlarını makul bir süreçte açıklamak istediklerinin altını çizen Ömer Demir, “Sınav sonuçlarını açıklarken süre konusunda sürpriz yapmak gibi bir iddiamız yok. Önemli olan, sağlıklı şekilde sonuçları üretelim. Çünkü sürprizin kurumsal açıdan maliyeti şu; sabaha kadar kişileri çalıştırmak zorundasınız, yorgun bir şekilde hata yapma riski olabiliyor. Dolayısıyla süreyi öne çekme konusunda çok özel bir gayretimiz olmayacak. Ama makul bir süre içinde açıklamaya çalışacağız” değerlendirmesinde bulundu.

LYS soruları ve cevapları yayınlanacak mı ?

LYS soruları ve cevapları, ais.osym.gov.tr adresinde yer alacaktır. ÖSYM geçtiğimiz yıl olduğu gibi soru ve cevapların sadece %20’lik bir kısmını yayınlayacak.

LYS’ye katılan aday sayısı: 

“Geçen sene LYS’ye müracaat eden 2 milyon 386 bin 348 kişiydi. Bu yıl ise 2 milyon 538 bin 556 kişi müracaat etti. Dolayısıyla bu sene 2015 LYS’yi aday sayısında yüzde 6 dolayında bir artışla gerçekleştireceğiz”

 

2 YORUMLAR

  1. Hocam Aöf 4 yıllık tercih yapacak olanlar lys girmek zorunda mı ve ayrıca lys başvuru yapip sınav yeri belli olan sınava girmezse ygs puanı düşer mi yada sınava girip tüm soruları boş bırakırsa ygs puanında düşme olur mu ? Kesin cevaplar bekliyorum teşekkurler …

Bir yorum bırakın