2015 ÖABT Soru ve Cevapları Yayınlandı

0
1697

ÖSYM, bugün yapılan ÖABT sınavı soru ve cevaplarını yayınlamıştır. Soruların %10’u herkese açık olarak paylaşılırken, hepsini görüntülemek isteyen adaylar aşağıdaki adımları takip edebilirler:

1. https://ais.osym.gov.tr/ adresinden aday girişi yapın.
2. Sol menüden sınav başvurularım kısmını seçin.
3. 2015 kpps a grubu ve öğretmenlik
4. ÖABT oturumu seçin.

2015-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) : Temel Soru Kitapçıklarında Yer Alan Soruların %10’unun Yayımlanması ve ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden Adayların Erişimine Açılması


2015-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT)
sınavı tamamlanmıştır.

Sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıklarına aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Sınav sorularının tamamı ise ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınav oturumuna başvuran adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınav oturumuna başvuran adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınav oturumunun sorularının tamamına erişebileceklerdir.

ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan “Temel Soru Kitapçıkları” basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM’de saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. “Temel Soru Kitapçıkları” adı altında ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Kamuoyuna ve adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 Temel Soru Kitapçıkları (%10)

Bir yorum bırakın