2015 Ocak e-YDS başvuruları başlıyor

0
1237

ÖSYM, 24 Ocak’ta yapılacak olan e-YDS İngilizce sınavı için başvuru tarihlerini belirledi. Buna göre sınava başvurular 8-12 Ocak’ta alınacak. 8 Ocak günü saat 14:00’da başlayacak başvurular için kontenjan sınırı olduğunu belirtmek isteriz.

E-YDS’ye başvuru yapmak için sisteme açılır açılmaz giriş yapmalısınız..

e-YDS’nin 2015 yılı için ilk uygulamasının İngilizce alanında, 24 Ocak 2015 tarihinde yapılacağı, sınava başvuruların 8-12 Ocak 2015 tarihleri arasında alınacağı belirtildi. Sınav, saat 14.00’te başlayacak ve 2,5 saat (150 dakika) sürecek.

e-YDS başvuru kılavuzu için Tıklayın

e-YDS deneme sınavı için Tıklayın

e-yds

Sınava katılmak isteyen adaylar sınav ücretini, sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi/banka kartı ile yatıracaklardır. Sınav ücreti ödeme işlemi, sınava başvuru tarihinin ilk gününde saat 14.00’te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecektir. Kontenjan dolmadığı takdirde sınava başvuru tarihinin son gününde saat 17.00’de sona erecektir. Sınava katılmak için sınav ücretini ödeyen adaylardan Merkezimiz kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayanlar, fotoğraf güncelleme işlemlerini sadece başvuru tarihleri içinde ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde yapacaklardır. Başvuru süresi bittikten sonra fotoğraf güncelleme işlemi yapılamayacaktır. Merkezimiz kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayan adaylara Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.

e-YDS’lerde sınava alınacak aday sayısı ÖSYM Başkanlığı tarafından belirlenen kontenjan (24 Ocak 2015 tarihinde yapılacak sınavda kontenjan 204 olacaktır.) ile sınırlı kalacağından sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

Adaylar, 2015 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2015 e-YDS) Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; sınav ücretinin ödenmesi, başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir. Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Bir yorum bırakın