2015 Özel Okul Desteği İçin Başvurular Başladı

0
1280

MEB, tarafından çocuğunu özel okulda okutmak isteyen aileler ve özel okullara verilen eğitim öğretim desteğine başvurular, bugün itibariyle başlamıştır. 2 Eylül’e kadar kabul edilecek olan başvurular, özel okullar için MEBBİS’ten öğrenciler için ise e-okul‘dan yapılabilecektir.

Çocuğunu özel okula göndermek isteyen ailelerin beklediği ‘Özel Okullarda Öğrenim Gören/Görecek Öğrenciler İçin Verilecek Eğitim ve Öğretim Desteği’ne başvurular başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel okula gidecek öğrencilere verilecek eğitim öğretim desteği için bugünden itibaren 2 Eylül akşamına kadar başvuru yapılacak.

Okul tercihleri ise, 4-10 Eylül tarihleri arasında alınacak. Tercihlere göre yerleştirme sonuçları 11 Eylül’de duyurulacak. Nakil ve kesin kayıt işlemleri 14-21 Eylül arasındayapılacak. 22 Eylül’de ise ek yerleştirme sonuçları ilan edilecek, ardından 22-30 Eylül arasında ek yerleştirme kayıt işlemleri yapılacak.

Hangi öğrenciler başvurabilir ?

Okul öncesine başlayanlar (15 Mart 2010 ile 14 Eylül 2011 arasında doğanlar); ilkokul birinci sınıfa kaydı yapılanlar; 5’inci sınıfa kayıt olanlar (Resmi/Özel Ortaokul veya İmamHatip Ortaokulu); 9’uncu sınıfa kayıt olanlar veya kayıt şartına sahip olanlar; resmi/özel ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim okullarının (liseler) ara sınıflarına kayıt yaptıranlar; geçen yıl bir özel okulda olduğu için başvuruda bulunamayanlar, başvurduğu halde hak kazanamayanlar ve destek alsa bile 1, 5 ve 9’uncu sınıfa geçenler (kademe atlayanlar) başvurabilecek.

özel okul teşvik tarihleri

Bir yorum bırakın