2015 Pedagojik Formasyon başvuruları ne zaman yapılacak

0
2637

Gribilge.com olarak sizlere pedagojik formasyon ile ilgili tüm haberleri iletmeye çalışıyoruz. Şu sıralar aldığımız sorulardan biri de 2015 yılı bahar dönemi formasyonunun -yapılacaksa- ne zaman yapılacağı ve bu konu hakkında hiç bir yerde bilgi olmamasına yönelik.

2014-2015 yılı başlangıcında YÖK’ün açıklamasına göre pedagojik formasyon eğitimi için başvurular Ekim’de alınmaya başlandı.

Pedagojik formasyon eğitimi toplam 2 dönem süreceğinden (birinci dönem teorik, ikinci dönem uygulamalı) bahar döneminde alım yapılmayacaktır.

YÖK’ün formasyon eğitimi tanımı:

“2014-2015 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren başlatılacak pedagojik formasyon eğitimi programları için üniversitelerin kontenjan talepleri ve kapasiteleri göz önünde bulundurularak Yükseköğretim Kurulu’nun 25 Eylül 2014 tarihli toplantısında değerlendirilerek onaylanmış olup program açılan her üniversite, kendi imkanlarına göre bu programları en az iki dönem halinde, Temmuz 2015 sonunda tamamlanacak şekilde planlayıp uygulayacaktır.

Anadolu Üniversitesinin pedagojik formasyon duyurusunu buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Görüldüğü gibi bahar dönemi için bir başvuru tarihi yok sadece kayıt yenileme var.

pedagojik formasyon

Formasyon ile ilgili diğer haberleri kategori sayfamızdan takip edebilirsiniz: Pedagojik formasyon haberleri

Bir yorum bırakın