2015 YDS Sonbahar Başvuru Süresi Uzatılacak Mı ?

0
1664

13 Eylül’de yapılacak olan YDS sonbahar başvuruları, 23 Temmuz 2015 tarihine kadar alınmaya devam edecektir. YDS başvuru süresi uzatılacak mı ? 

YDS başvuru sürecinin uzatılmasını beklemiyoruz, ÖSYM de daha önce yaptığı açıklamalarla başvuru sürelerinin uzatılmayacağını belirtmiştir.

YDS başvuruları ne zaman sona erecek ?

23 Temmuz 2015 tarihi, saat 23:59’a kadar başvurular alınacaktır. Başvuru süreci, önce başvuruyu tamamlama (ais.osym.gov.tr’den yapılabilir) ardından sınav ücretini yatırma şeklinde gerçekleşecektir.

Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Bu konuda adayların izleyeceği yol aşağıda açıklanmıştır:
a) Kılavuz ve Aday Başvuru Formunun edinilmesi: Sınava katılmak isteyen adaylar, 2015-YDS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

b) Başvuruların nasıl yapılacağının belirlenmesi: Sınava başvurmak için eğitim bilgisine ihtiyaç yoktur. Başvuru aşamasında ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine eğitim bilginizi eklemek veya ÖSYM kayıtlarında bulunan herhangi bir eğitim bilginizi güncellemek isterseniz eğitim bilgisini gösteren resmi bir belge ile Başvuru Merkezlerine başvurunuz.

Dikkat: Adayların önceki başvurularında belge kontrolü ile alınan eğitim bilgileri Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar bu bilgilerini Aday İşlemleri Sistemi’nden (https://ais.osym.gov.tr) kontrol etmelidir. Eğitim bilgileri eksik, hatalı olan veya eğitim
bilgileri alanında hiçbir bilgi bulunmayan adayların eğitim bilgileri: istedikleri takdirde, Başvuru Merkezlerinden belgeye dayalı olarak kontrol edilerek güncellenecektir. Adayların ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı eğitim bilgileri diğer
sınavlarda/yerleştirmelerde de kullanılacağı için bu bilgiler Başvuru Merkezleri tarafından belgeye dayalı olarak kontrol edilerek alınacaktır.

Bir yorum bırakın