2015 YGS başvuru süresi uzatılacak mı ?

0
1257

ÖSYM tarafından yapılan açıklamalara göre 2015 YGS başvuru süresi uzatılmayacaktır. 5 Ocak’ta başlayan başvuru süreci 19 Ocak pazartesi akşamı sona erecek ancak ücretler 20 Ocak salı gününe kadar yatırılabilecektir.

YGS başvurusu yapmak için buraya tıklayınız.

Başvuru yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

– Adaylar başvuru merkezleri, sınav koordinatörlükleri veya internetten bireysel olarak başvuru yapabilirler.
– Sınav ücretini yatırıp başvuru işlemlerini tamamlayan öğrencilerin, ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sistemi’nden aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü edinmeleri gerekiyor.
– Başvurusunu yapıp, süresi içinde ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayacak veya sınavsız geçiş hakkından yararlanamayacak.
– İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların ekranda ‘Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir’ açıklamasını mutlaka görmeleri ve başvurularının tamamlanabilmesi için sınav/sınavsız geçiş ücretini yatırarak aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri gerekiyor.
– Bir başvuru merkezinden başvuru işlemi yapacak adayların, ÖSYM’nin internet adresinden edinecekleri aday başvuru formunu, engelli/sağlık sorunu olan adayların ise aday başvuru formu ile birlikte sağlık durumu/engel bilgi formunu eksiksiz ve doğru doldurarak başvuru yapacakları merkeze gitmeleri gerekiyor.

2015 ygs
– 2015-ÖSYS’de sadece kendi alanları ile ilgili sınavsız geçiş hakkından yararlanmak isteyen mesleki ve teknik eğitim kurumları öğrencileri ve mezunları ile TÜBİTAK’ın katıldığı kılavuzda belirtilen bazı uluslararası yarışmalarda birincilik, ikincilik veya üçüncülük elde ederek kendi alanları ile ilgili sınavsız yerleştirme hakkından yararlanmak isteyenlerin de başvuru süresi içinde işlemlerini yapmaları şart.
– Başvuru merkezlerinde yapılan başvuru işlemi sonrası adaya verilen geçici şifrenin, başvuru süresi içinde https://ais.osym.gov.tr (Aday İşlemleri Sistemi) internet adresinden değiştirilmesi ve başvuru bilgilerinin süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden kontrol edilmesi gerekiyor.
– Adayların YGS’ye katılmak için 40 TL ödemesi gerekiyor. Sınavsız geçiş bedeli ise 10 TL olarak belirlendi.

Bir yorum bırakın