2015/1 KPSS Tercih Kılavuzu

0
1981

2015/1 KPSS tercihleri 22 Haziran itibariyle başlamıştır. Tercih kılavuzu, kadrolar, özel koşullar ve nitelik kodları bu yazımızda yer almaktadır.

2015 KPSS Tercih Tarihleri:

Adaylar tercihlerini 22 Haziran-1 Temmuz 2015 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 1 Temmuz 2015 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

DİKKAT: Koşullarından herhangi birini karşılamadığınız bir kadro ya da pozisyona tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız ve diğer adayları mağdur etmemeniz için tercihlerinizi internetle ÖSYM’ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.

Tercihlerde 1 Temmuz’a kadar değişiklik yapılabilmektedir.

Tercih ücreti olarak ÖSYM, 15 TL almaktadır.

kpss katılım

2015-KPSS/1 TERCİH KILAVUZU

YERLEŞTİRME ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR

  • T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı
  • T. Halk Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı
  • Akbankın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuran adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuran adaylar hariç)
  • Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı DenizBank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuran adaylar hariç)
  • Tüm PTT İş Yerleri (KKTC’den başvuracak adaylar ASPOS-Gazi Magusa)

**Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Bir yorum bırakın