2016 JANA Jandarma Astsubaylık Sınavı Başvuru Tarihleri

0
1847

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavı başvuru tarihleri ÖSYM’nin 2016 sınav takviminde yer almaktadır.

20 Şubat 2016’da yapılacak olan sınav için başvurular geçen yıl olduğu gibi yine Ocak ayında alınacaktır. 12 Ocak’ta başlayıp, 21 Ocak’ta sona erecek olan başvuru süreci boyunca, başvurular ais.osym.gov.tr adresinden yapılabilecektir.

JANA Başvuru Tarihleri: 12-21 Ocak 2016

JANA Sınav Tarihi: 20 Şubat 2016

JANA Sınav Sonuçlarının Açıklanma Tarihi: 3 Mart 2016

askeri liseler

JANA ile ilgili genel bilgiler:

Jandarma Genel Komutanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı arasında imzalanan protokol uyarınca, Jandarma sınıfında Muvazzaf Astsubay yetiştiren Jandarma Okullar Komutanlığının, 2015-2016 eğitim öğretim yılında Jandarma Astsubay Temel Kursunda öğrenim görecekleri seçmek amacıyla yazılı sınav yapılacaktır.

1.1. Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 7 Mart 2015 Cumartesi günü yapılacaktır. Sınav saat 9.30’da başlayacak ve 2 saat (120 dakika) sürecektir.

1.2. Yazılı sınavda adaylara, ön lisans düzeyinde çoktan seçmeli bir test uygulanacaktır. Cevaplar, cevap kâğıtlarına işaretlenecek, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucularla okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

1.3. Sınavın uygulanmasında ve sonuçların değerlendirilmesinde aday tarafından verilen bilgiler esas alınacağından, Aday Başvuru Formuna yazılan bilgilerdeki eksik ve yanlışlar yüzünden doğacak sonuçlardan aday sorumlu olacaktır. Adaylar, beyan ettikleri bütün bilgilerinden sorumludurlar. Bir adayın beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir. Eksik veya yanlış bilgilerden adayların yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz.

1.4. Yazılı sınav sonuçları sınavın yapıldığı yıl için geçerli olacaktır.

1.5. Sınavın ve sınav sonuçlarının geçerli sayılabilmesi için adayların bu kılavuzdaki tüm kurallara uyması zorunludur. Kurallara uymayan adayların sınavı geçersiz sayılır. Sınavdan sonra bile olsa bu kurallara uymadığı saptanan adayların sınav sonuçlarından doğan hakları geçersiz sayılacaktır.

Bir yorum bırakın