2016 LYS Zor Mu Olacak ?

0
1590

YGS’de yükselen başarı ve daha fazla adayın barajı geçmesi üniversiteye hazırlanan adayların zihninde LYS’nin daha zor olabileceği kanısı oluşturdu. Peki 2016 LYS zor mu olacak ? LYS, ÖSYS sonuçlarının belirlenmesinde ne derece etkili olacak.

YGS’de başarı ortalamasının artması elbette LYS’nin belirleyiciliğini yükseltiyor. Yani adayların öne çıkmak için LYS’lere daha iyi hazırlanmaları gerekiyor. Geçen yıla oranla rakipler daha fazla. Peki bu durum LYS’deki soruların zorlaşmasına neden olabilir mi ?

lys ygs

2016 LYS’deki sorular daha çok eleyici olabilir, bu bir bakıma YGS’den beklediğini alamayanlar için iyi bir haber nitekim LYS’de daha başarılı olarak istedikleri başarı sırasına ulaşabilirler.

LYS zorluk derecesi standartların dışına pek fazla çıkmamaktadır. Soruların zorluğu testlere göre değişebilir, aynı zamanda başarı oranında da oynamalar olabilmektedir. Sonuç olarak adayların LYS’lere daha iyi çalışmaları sınavdaki başarılarında önemli rol oynayacaktır. ÖSYS puanının hesaplanmasında LYS’nin oranı daha büyüktür. Gribilge.com başarılar diler.

Hangi LYS’lere katılmalıyım ? sorusunun cevabı için tıklayınız.

Bir yorum bırakın