2016’da Üniversite Sınavlarında Değişiklik Yapılacak Mı ?

0
1518

Geçtiğimiz iki yıl boyunca, MEB açıklamaları tek bir şeye işaret ediyordu o da üniversiteye giriş sisteminin değişeceği konusu. Lise öğrenimine devam eden bir çok öğrenci, sınav sisteminin değişip değişmeyeceğini merak ederken, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı sistem değişikliği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Üniversiteye giriş sisteminde değişiklik yapılacak mı ?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: “Çocuk liseye başlarken hangi sınava ne zaman gireceğini bilecek şekilde planlamalar yapılıyor. Dolayısıyla son dakikada maç devam ederken kural değiştirmek bizim defterimizde yok”

Bu açıklamaya göre şimdilik üniversiteye giriş sınavlarında bir değişiklik yapılmayacak.

milli egitim bakanı nabi avcı

 

Öğrencilerle konuşan Avcı, son dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı ve sınavlarla ilgili ”Sistem değişiyormuş” türünden pek çok asılsız haberlerin çıktığını söyledi.

Bakan Avcı, sistemle ilgili kesinlikle sürpriz değişikliklerin yapılmayacağını belirterek, “Üniversite sınavlarına siz bildiğiniz şekilde hazırlanmaya devam edeceksiniz. Sizin gireceğiniz sınavlarda herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Çocuk liseye başlarken hangi sınava ne zaman gireceğini bilecek şekilde planlamalar yapılıyor. Dolayısıyla son dakikada maç devam ederken kural değiştirmek bizim defterimizde yok. Siz hiç endişe etmeyin” ifadelerini kullandı.

Bir yorum bırakın