2017-2018 AÖF kayıt yenileme tarihleri uzatıldı

0
3129

6 Ekim’de bitmesi planlanan AÖF kayıt yenileme süreci uzatıldı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 13 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecek. 13 Ekim 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir.

Güz Dönemi Kayıt Yenileme İşlemlerinde Mazeretli Ders Ekleme

2017-2018 Öğretim Yılı Güz Döneminde kayıt yenileten öğrenciler; 12-13 Ekim 2017 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Mazeretli Ders Ekleme linkinden ders ekleyebileceklerdir.

AÖF kayıt yenileme ve ders ekle sil tarihleri: 26 Eylül 2017 Salı – 13 Ekim 2017 (Yeni Tarihler)

Mazeretli kayıt tarihi: 12-13 Ekim 2017 (Ek mazeret gerekmez, cuma günü ders ekle sil yapabilirsiniz)

AÖF Kayıt yenileme nasıl yapılacak ?

  1. Aşaması; ders ekle-sil işlemidir. (Not: Artık ders ekle sili dilediğiniz gibi yapabilirsiniz)
  2. Aşaması; kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesidir.
  3. Aşaması; kaydınızın yenilendiğinin kontrol edilmesidir.

AÖF ders ekle sil nasıl yapılacak ?

Ders ekle sil işlemlerini 26 Eylül’den itibaren buraya tıklayarak yapabilirsiniz, öğrenci otomasyonunda ders ekle-sil seçeneği yer almaktadır.

Kayıt yenilerken dikkat edilmesi gereken noktalar:

· Öğrenciler, fakülte tarafından atanan dersleri, tekrar ettiği dersler hariç eksiltebilir veya 45 ECTS krediye kadar bulunduğu veya üst yarıyıldan ders ekleyebilirler.

· Öğrencinin almak istediği derslerin kredisi 45 ECTS krediyi geçmesi halinde kalan derslerini gelecek öğretim yılının ilgili döneminde almak zorundadır.

· Ders ekle-sil işlemleri kayıt yenileme tarihleri içerisinde yapılır.

· Birinci yarıyıldan dersi olan öğrenci, üçüncü yarıyıldan ders alabilir, ancak beşinci ve yedinci yarıyıllardan ders alamaz. Üçüncü yarıyıldan dersi olan öğrenci, beşinci yarıyıldan ders alabilir, ancak yedinci yarıyıldan ders alamaz.

· İkinci yarıyıldan dersi olan öğrenci, dördüncü yarıyıldan ders alabilir, ancak altıncı ve sekizinci yarıyıllardan ders alamaz. Dördüncü yarıyıldan dersi olan öğrenci, altıncı yarıyıldan ders alabilir, ancak sekizinci yarıyıldan ders alamaz.

Bir yorum bırakın