2017 Kurban bayramı tatili kaç gün ?

0
972

Kurban bayramı tatilinin kaç gün olacağı henüz belirlenmedi. 31 Ağustos Arife gününün de tatil edilmesi bekleniyor. Bu şekilde olursa, 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birlikte çalışanlar için büyük bir tatil dönemi başlayacak. 

Turizmcilerin ve vatandaşın beklentisi 28-29 Ağustos Pazartesi ve Salı günleri ile 31 Ağutos Arife gününün de tam gün tatil ilan edilmesi. 30 Ağustos, Zafer Bayramı olduğu için hali hazırda resmi tatil. Böylece 26 Ağustos Cumartesi gününden itibaren 5 Ağustos Salı gününe kadar 10 günlük bir tatil gündeme geliyor.

Kurtulmuş’dan bayram tatili açıklaması

Kurban Bayramı tatili süresine ilişkin bir soru üzerine de henüz bu konunun Bakanlar Kurulu’na gelmediğini belirten Numan Kurtulmuş, “Bayram süresi konusu, Bakanlar Kurulu gündemine geldikten sonra Türkiye için en hayırlısı neyse ona karar verilir.” dedi.

Kurban Bayramı tatili hakkında bakanlardan gelen bu açıklamaların ardından gözler Başbakan Binbali Yıldırım’a çevrildi. En yetkili ağızdan yapılacak olan açıklamayı beklemeye başlayan milyonlarca vatandaş, tatil planını Başbakan’dan gelecek habere göre belirleyecek.

Bir yorum bırakın