2017 YDS sonuçları ne zaman açıklanacak ?

0
1294

YDS sonbahar sınavı 17 Eylül 2017 tarihinde yapıldı. İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca ve Rusça dillerinde yapılan sınavın sonuçları için kesin tarih belirlendi. YDS sonuçları ne zaman açıklanacak ?

 

ÖSYM sınav takvimine göre, YDS sonbahar dönemi sonuçları 5 Ekim’de açıklanacak. Adaylar 5 Ekim tarihinde ais.osym.gov.tr’den sonuç bilgilerine aday girişi yaparak ulaşabilecekler.

YDS soruları ve cevapları erişime açıldı:

17 Eylül 2017 tarihinde uygulanan 2017 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2017-YDS Sonbahar Dönemi)Temel Soru Kitapçıkları, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 19 Eylül 2017 tarihinde saat 11:30’dan itibaren erişime açılacaktır.Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

 2017 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2017-YDS Sonbahar Dönemi) Sınavının Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Soru ve cevaplar için TIKLAYINIZ

Bir yorum bırakın