2017 Yurt Dışı Lisansüstü YLSY kılavuzunda güncelleme

0
1912

2017- YLSY kılavuzunda yer alan 2. Tablo düzenlendi. MEB’in talebine göre yeniden düzenlenen kılavuz, ÖSYM tarafından yayımlanmıştır. Başvuru yaptıysanız bilgilerinizi lütfen kontrol ediniz.

2017 Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2017- YLSY) Tercih İşlemleri: Tercih Yapan/Yapacak Olan Adayların Dikkatine!

29 Eylül 2017 tarihinde ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanan 2017-YLSY: Tercih Kılavuzu ve Bilgileri’nde yer alan Tablo-2, Milli Eğitim Bakanlığı talebi doğrultusunda güncellenmiştir.

Tablo-2, yeni haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Bu düzeltme nedeniyle tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Adayların tercihlerini yaparken Ek’te yer alan 6 Ekim 2017 tarihli 2017-YLSY Tercih Kılavuz ve Bilgileri’ni esas almaları gerekmektedir.

2017-YLSY Tercih Kılavuzu ve Bilgileri (6 Ekim 2017)

YLSY Nedir ?

Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme süreci olan YLSY tercihini kazanan adaylar MEB desteğiyle yurtdışı eğitime gönderilmektedir. Adaylar öğrenim süresi içerisinde lisansüstü öğrenimini tamamladığı sürece aldığı bursu geri ödemez.

Bir yorum bırakın