2018 alımlarında öncelik eğitim, adalet ve sağlık alanlarında

0
2167

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2018 yılında öncelikli olarak personel alımı yapılacak alanları belirledi. Buna göre eğitim, yargı, sağlık gibi kritik alanlarda personel alımı gerçekleştirilecek. 

2018 alımları 2017 ile benzer olacak

Ağbal, OVP açıklandığında rakamların net şekilde görüleceğine işaret ederek, “Gelecek yıl öncelik öğretmen, hakim, savcı, sağlık personeli ve araştırma görevlisi alımlarında olacak. Geçen yıllarla benzer rakamlar olacağını söyleyebilirim.” dedi.

2018 yılında yapılacak olan Öğretmen atamaları ise belli oldu. MEB Şubat’ta duyuruya çıkacak atamaları Ağustos ayında gerçekleştirecek. Toplam 20 bin öğretmenin alınması planlanıyor.

Bitcoin açıklaması: Sanal paranın kurala bağlanması lazım

Sanal para birimi Bitcoin’e yönelik tartışmaları değerlendiren Ağbal, teknolojinin getirdiği imkanlarla bu tür yeni ödeme sistemlerinin geliştiğini söyledi. Ağbal, paranın tamamen sanal niteliğe bürünerek sahibinin ortadan kalkacağının altını çizerek, şöyle devam etti:

“Uluslararası finans sistemini orta ve uzun vadede derinden etkileyecek gelişme. Şu anda başlangıç aşamalarında ama bu alanın mutlaka kontrol alına alınması, kural ve kaidelere bağlanması lazım. Bu konuda da uluslararası finans sisteminde birtakım gelişmeler mutlaka olacaktır. Türkiye de her zaman olduğu için bu gelişmelerin içinde yer alacak.”

Kaynak

 

 

Bir yorum bırakın