21 Aralık 2012 Şirince ve Bugarach Köyleri İnancı

3
2789

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince Köyü son zamanlarda maya takvimi kehanetleri nedeniyle turist akınıyla karşı karşıya kaldı. Yaygın inanca göre Şirince Köyü ve Güney Fransa’daki Bugarach Köyü 21 Aralık 2012’de olması öngörülen kıyametten etkilenmeyecek.
Mavi Enerji Grubu olarak tanınan bir grup 21 Aralık 2012’de sonlanan Maya takvimine dayanan inanışları çerçevesinde, kıyametten yeryüzünde sadece Şirince ile Fransa’nın güneyindeki Bugarach köyünün etkilenmeyeceğini düşünüyor. Bu gruptakiler ayrıca Hz. İsa tarafından kurtarılacaklarına inanıyorlar.

bkz. 21 Aralık 2012’de Neler Olacak ?

Fransa’da yetkililer, 21 Aralık’ta mistik bir yer olarak sığınak oluşturacağına inanılan dağlık bölgeye erişimi engellemeyi planlıyor. (Bugarach Köyü)

Bu düşünce nedeniyle yılın bu zamanlarında boş olan Şirince Köyüne bir turist akını yaşanmakta. Köylüler ve Turizmciler  bu ilgiden memnun görünüyorlar.

Şirince Köyü
Bugarach Köyü (Fransa)

 

Şirince’deki turizmcilerin sözleri: 

Engin Vatan, “2012 yıl sonu için yoğunluk daha sene başından başladı. Aralık ayının 15’inden yıl sonuna kadar olan dönemde normalde Noel nedeniyle hiç yabancı müşterimiz olmazdı, ama bu yıl tam tersi oldu. Dünyanın her yerinden daha çok yabancıların akın ettiği bir dönem oldu”

Mustafa Yıldırdı: “Bu yıl Maya takvimindeki hadiseden dolayı bir rezervasyon patlaması var. Odalarımızın çoğu satılmış durumda” dedi.

İlkan Gülgün “Dünyada, Şirince’nin enerjisinin çok yüksek olduğuna, burada ‘mavi akım’ dedikleri bir enerjinin var olduğuna inanan insanlar var” “Şirince’ye bir gemi gelecekmiş, insanları alıp bir yere götürecekmiş. Böyle bir inanış var, yoğunluğu buna bağlıyoruz”

3 YORUMLAR

  1. Maya takvimi kazılarda bulunmuş ve insanlar kafasından maya dili olarak o takvimi çevirmiş ve en son durak 21 aralık 2012 ye gelmiş peki bu maya takvimi hala toprağın altında olsaydı ve hiç bir şekilde ele geçmeseydi kim neye yorum yapacaktı her zaman için dünyamızda kaos teorisyenleri kısaca felaket tellalları varlıklarını sürdürmüşler bir düşünün marduk denen hayalet gezegen dünyamıza her 3600 yılda bir yaklaşmış olsa 4.577 milyar yaşında olan dünyamız mardukla 1271,388 kez karşılaşmış olması ve felakete uğramış olması gerek o kadar peygamberler yaşamış nebiler yaşamış mutlaka bunlardan biri bu şekilde meydana gelen bir olaydan bahsederlerdi ayrıca göktürk kitabeleri uygur yazıtlarında vs. de bu şekil bir olaydan illa bahsedilirdi mantığımın almadığı ise 3600 yılda bir dünyada kıyametin kopması oysa biz müslümanlar kıyametin sadece bir kere kopacağını bunun yer ve zamanını ise sadece Allah cc. nun bileceğini başka hiçbir yaradılmışın bunu bilmesine imkan olmadığına inanıyor ve iman ediyoruz. bu tür konular tolumda kaosa yılgınlığa bezginliğe yaşamın anlamsızlığına ve strese sokar bu nedenle biz Allah (cc) ya iman ederek duamızı tüm kainatı ve insanlığı koruyup gözetmesni Allah (cc) dan niyaz edelim.

Bir yorum bırakın