22 Haziran LYS-2 Fen Bilimleri Sınavı Zor Muydu ?

0
1303

LYS 2 Fen Bilimleri Sınavı, 22 Haziran 2013 tarihinde yapıldı. Sınavın zorluğu ile ilgili değerlendirme ve yorumları sınavın ardından bu sayfada bulabileceksiniz. LYS-2’de, Fizik Testi, Kimya Testi ve Biyoloji Testi bölümleri yer almıştır.

Sınav sorularının çözümleri, sınavın ardından TRT Haber kanalında yayınlanacaktır.

Sınav ile ilgili genel yorumlara bakıldığında sınavın kolay olduğu görülmektedir.

Değerlendirmeler:

“sınav çok çok kolaydı ama matematik çok zor fen çok kolay olunca iyi ve kötü öğrencilerin iyice birbirine yaklaşıcağını düşünüyorum.”

“matematik sınavından sonra çerez gibi gelen sınav. muhtemelen çok full çeken olur. belirleyici olan yine matematik olacak.”

“bir eşit ağırlık öğrencisi olarak benim bile kolay bulduğum sınav. özellikle fiziğin bazı soruları çok kolay geldi. yarın edebiyat coğrafya sınavı da böyle rahat bir sınav olur inşallah.”

“fizikte 25 soru herkesin bildigi, 5 soru kimsenin bilmedigi yerden geldi. kimya olmasi gerektigi gibiydi. hayatimda biyoloji kitabi acmamis biri olarak 25 soru isaretledim, +20 net banko gelir. tam benim sinavim olmus. matematikten sonra sayip sovmustum, ozur dilerim osym.”

“konuştuğum 2 arkadaşımdan aldığım bilgilere göre gayet kolay olan sınav. fizikte ygs tarzı yorum soruları ve modern fizik soruları beklenenden fazlaymış, kimya tamamen bilgiye dayalı, biyoloji ise geçen seneye göre epey kolaymış. öyle diyolla.” (kaynak: ekşisözlük)

Sınav sonuçlarına ilişkin süreci facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Sınav ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmından bize gönderebilirsiniz.

2012 lys

Bir yorum bırakın