23 Nisan Tatili Kaç Gün 2014

0
1310

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizde her yıl kutlanan resmi bayramlardan biri olarak tatildir. 23 Nisan günü öğrenciler okula gitmez anca görevlilerde kutlamalarda yer alırlar. Lise öğrencileri ise kutlama programları yoksa evde otururlar.

23 Nisan 2014 Çarşamba tatili 2 gün mü ? 

23 nisan tatili lise öğrencileri için 1 gündür. İlköğretim öğrencileri için ise 2 gündür. Yani ilköğretimde okuyanlar 23-24 Nisan 2014 tarihlerinde tatil yapacaklardır.

Günümüzde 23 Nisan bayramı nasıl kutlanıyor ?

Günümüzde 23 Nisan günlerinde bayram Türkiye Cumhuriyeti devleti erkanının başta Anıtkabir olmak üzere çeşitli Atatürk 23nisannnnanıtlarında yaptıkları resmî törenlerle başlamakta, stadyumlarda ilköğretim öğrencilerinin hazırladığı gösterilerin sergilenmesi ve resmî geçit töreniyle devam etmektedir.Akşamları da büyük şehirlerde fener alayı düzenlenir. Resmî törenlerden sonra bayram yeri olarak nitelendirilen çayırlarda güreşler, koşular ve başka çeşit yarışmalar düzenlenir. Çeşitli sivil toplum örgütleri veya kuruluşlar tarafından düzenlenen etkinlikler yer alır. Önceden belirlenmiş öğrenciler kısa bir süreliğine kurumlardaki devlet memurlarının makamlarına oturur, onlarla orada sohbet edilir. Tatil günleri: Ayrıca 23 Nisan günü Türkiye’de resmî tatil günüdür. İlköğretim öğrencilerine 24 Nisan günü de tatildir.

gribilge.com

Bir yorum bırakın