24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı ve Konuşma Metni

0
7445

Aşağıda 24 Kasım Öğretmenler günü için düzenlenmiş olan kutlama programı ve konuşma metni yer almaktadır. Okulunuzdaki öğretmenler günü etkinliğine temel olması amacıyla kullanabilirsiniz. İndirme linkleri örnek metinlerin altında yer almaktadır.


24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

Sunucu1:        Selam eğitimin kaynağı öğretmenlere!

Sunucu1:        Selam aydınlık, güzel günlere!

Sunucu2:        Selam doğruyu,  iyiyi, güzeli, haklıyı-haksızı ve daha nicelerini öğreten       öğretmenlere!

Sunucu2:        Selam sizin sımsıcak sevginize!

Sunucu1:        Selam milletimizin yüz akı öğretmenlere! Selam, binlerce selam!

Sunucu1:       Sayın Okul Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim ve Sevgili Öğrenci Arkadaşlarım hepiniz 24 Kasım Öğretmenler Günü törenimize hoş geldiniz!

Tamamını indirmek için buraya tıklayınız.

Okul Öncesi Öğretmenliği

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KONUŞMA METNİ

Enine boyuna bütün zamanlarda, dört duvar arsında başlar birlikteliğimiz onlarla. Bulutsuz, masmavi dünyalarına ortak oluruz sınıfın kapısından içeri adım attığımızda. Sevginin, sevincin güneşi doğar o an yüreklerimizde. Bir söz yağmurudur bahçemize dökülen, kitaplar dolusu bilgiler altında ıslanır minik yürekler.

O an karşımızdaki ya bir Ayşe’dir ya da Fatma, ya Ali’dir ya Ahmet. Birinin ayağındaki ayakkabı yırtıktır, diğerinin çorapları delik, bir diğerinin üstünde belki ceketi bile yoktur. Diğer tarafta saçları uzun, diğerinin ki bitli. Ama hepsi saf, tertemiz yürekli. Yüreklerindeki sevgiyse çıkarsız, beklentisiz, yok eşi benzeri.

Evde bakıcıya bıraktığımız kendi evlatlarımızdan ayırmayarak, öğrencilerim yerine yavrum deriz. Yeğenimize, kardeşlerimize hitap ettiğimiz en dolu şekliyle öğrencilerim yerine kuzular deriz belki de. Kimi zaman çiçeklerim deriz derilmeyi bekleyen filizler misali. Sevginin her türlü haliyle nasıl seslenirsek seslenelim, onlar için biz ‘’ canım öğretmenim’’, ‘’biricik öğretmenim’’ oluruz her zaman.

Metnin tamamını indirmek için buraya tıklayınız.

Bir yorum bırakın