25 yaşındaki vekil oğlu bakanlık danışmanı oldu

0
1087

Enerji Bakanlığı, TBMM Sağlık ve Çalışma Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın 25 yaşındaki oğlu Alaattin Ünüvar’ı bakanlığa danışman olarak atadı.

Atama Resmi Gazete’de 13 Kasım 2013 tarihinde yayınlandı: 

Ünüvar; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın imzası ile atandı. Kararda Alaattin Ünüvar’ın Bakanlık Müşavirliği görevini yürüteceği kaydedildi. Ünüvar, kamuda üst düzey bürokratlara verilen 3600 ek gösterge üzerinden maaş alacak. Ünüvar, bu atamayla “memurluk sınavından” da muaf tutulmuş oldu.

—–

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından:

Karar Sayısı : 2014/1080

1 – Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliğine Alaattin ÜNÜVAR’ınatanması, 657 sayılı Kanunun 59 ve 60 ıncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.

2 – Bu Kararı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı yürütür.

12/11/2014

                                                                                                                                Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

        Ahmet DAVUTOĞLU                                  Taner YILDIZ

Başbakan                              Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

enerji bakanlığı

Danışman değil müşavir
Hurriyet.com.tr’ye konuşan Enerji Bakanlığı yetkilileri Ünüvar’ın bakanlık müşaviri olarak atamasının yapıldığını danışman kadrosunda olmadığını söyledi. Bakanlık yetkilileri Ünivar’ın görev kapsamının henüz belirlenmediği bilgisini de verdi.

Bir yorum bırakın