26 Temmuz 2015 DGS Saati, Süresi ve Soru Sayıları

0
1753

MYO ile açıköğretim önlisans programlarından lisansa geçiş için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2015-DGS) 26 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecektir. 

ÖSYM tarafından düzenlenecek sınav 09:30‘da başlayacaktır. Sınav toplam 140 dakika sürecektir.

Soru sayıları:

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan 120 sorudan oluşan yetenek testi uygulanacak. Sınav, bazı illerde gerçekleştirilecek.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden edinebilecekler.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekiyor.

dikey geçiş

Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı veya pasaportları kontrol edilerek alınacak ve sıra numaralarının bulunduğu yerlere oturtulacaklar.

Salondaki görevliler adayların tek tek kimlik kontrollerini yapacaklar ve sınava giriş belgelerini toplayacaklar. Gerekli kimlik kontrolleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okuyacak.

Bir yorum bırakın