27 Aralık 2014 İş Güvenliği Sınavı Başvuru Tarihleri

0
1551

27 Aralık 2014 tarihinde yapılacak olan İş Güvenliği Sınavı için başvuru tarihleri belli olmuştur. İş Güvenliği uzmanı olmak için sınava başvurular 3-12 Kasım 2014 tarihleri arasında alınacaktır.

İSG Sınavı: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılacaktır.

Sınav, saat 09.30’da başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Sınav ücreti ise 120 TL’dir.

Sınav, 4 ayrı sertifika alanında yapılacaktır:

a. İş Yeri Hekimliği
b. C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı
c. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı
d. A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı

Sınav başvurusuna ilişkin bilgilendirme rehberi aşağıdaki linkte yer almaktadır.

Sınava girecek adaylar ÖSYM sistemine başvuru tarihlerinde, Akbank, Denizbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığıyla, T. Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankasının ATM ve İnternet bankacılığı aracılığıyla ve PTT İş Yerlerinden sınav ücretini yatıracaklardır. Sınav ücreti ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir. Banka işlemlerinden kaynaklanabilecek hatalardan ÖSYM ve Genel Müdürlük sorumlu olmayacağından, dekont bilgileri aday tarafından dikkatle kontrol edilmelidir. Adaylar ÖSYM’ye başvurularını yapmadan önce sınav ücretini yatırmış olmalıdır.

iş güvenligi uzmanligi

 

SINAVA İLİŞKİN GENEL BİLGİLER TEMEL İLKE VE KURALLAR

Bir yorum bırakın