3.000 Engelli Memur Alımı Temmuz’da

0
1418

DPB başkanının açıklamalarına göre 2014 yaz ayında 3 bin engelli istihdam edilecek. Alımların ÖSYM tarafından Temmuz ayında yapılması bekleniyor.

Engelli istihdamı konusunda çalışmalar yaptıklarını anlatan Devlet Personel Başkanı Mehmet Ali Kumbuzoğlu , “10 yıl önce 5 bin 777 olan engelli istihdamı şu an devlet memuru olarak 35 bine dayandı. Kamu işçisi 10 bin civarında. Yaklaşık 120 bin engelli işsiz var. Bunların yarısı ilköğretim diğer yarısı lise ve üstü mezunu. Onların da istihdamı noktasında çalışmalarımızı yürütüyoruz. Temmuz’da 3 bin kişinin istihdamını yapacağız. Bunu da engelli kardeşlerimize bir müjde olarak verebiliriz. Engelli kardeşlerimiz için ne yapsak az ama imkanlar bu kadar.”

engelli memur ekpss

 

Kumbuzoğlu, 10 yılda 1 milyon kamu personeli alındığını, 500 bin kişinin emekli olduğunu, sisteme 500 bin kamu personelinin katıldığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Erzurum, Sivas, Erzincan, Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır’dan gelen katılımcılara 5 gün sürecek eğitimlerin verilmesine başlandı.

Bir yorum bırakın