30 Bin Öğretmen Ataması Tamamlandı

0
1431

MEB, 104 branşa 30 bin öğretmenin atamasını tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen ataması için MEB Şura Salonu’nda düzenlenen törene katıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bakanlık bürokratları, öğretmen adayları ve aileleri de iştirak etti.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, ataması yapılacak öğretmen adaylarını tebrik ederken, 90 bin atama daha yapılması durumunda öğretmen açığının tamamen kapanacağına dikkat çekti.

Kura için gerekli olan numaranın 3 rakamını söyleyen Erdoğan, daha sonra Bakan Avcı ile salondaki adaylardan kura için rakam bildirmelerini istedi.

sınıf öğretmenliği

 

Atama için ayrılan kontenjanlar

MEB, ilk atama kapsamında 29 bin 620, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 300, milli sporcu ataması kapsamında ise 80 öğretmen olmak üzere 30 bin kadro ayırdığını duyurmuştu. Bu kadrolar için 121 bin 233 aday öğretmen başvuruda bulundu.

Öğretmenler 15 Şubat’ta yetiştirilecekleri illeri tercih edecekler

İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atananlar, 15-18 Şubat’ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.

Aday öğretmenlerin yetiştirilmek üzere il emrine atamaları 19 Şubat’ta yapılacak, ildeki görev yerleri ise 25 Şubat’ta valiliklerce belirlenecek.

Bir yorum bırakın