33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı (8-16 Kasım)

0
1075

Kitapseverler tarafından heyecanla beklenen 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 8 Kasım’da Beylikdüzü’ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde başlayacak. 16 Kasım’a kadar devam edecek kitap fuarı hafta içi günlerde 10.00-19.00, haftasonu 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

Fuara giriş ücreti:

Fuarı, öğrenci, öğretmen, emekli ve engelliler ücretsiz gezebilecek. Fuarın giriş ücreti 5 lira olacak.

Fuarın onur yazarı Atilla Dorsay

Türk sinemasının 100. yılını “Sinemamızın 100 Yılı” temasıyla selamlayan fuarın “onur yazarı” da Atilla Dorsay olacak. Dorsay, kitapseverleri, sinemanın uzun yolculuğunu söyleşiler, paneller, müzik dinletileri ve sergilerle tanıklık etmeye davet etti.

kitap

40 yabancı yazar fuarda olacak

Fuarda Kolombiya’nın Ankara Büyükelçiliği’nin düzenlediği anma etkinlikleri kapsamında, 15 Kasım Cumartesi yazar Gabriel Garcia Marquez’in hayatı ve eserleri, yazar tarafından kurulan Ibero-American New Journalism Vakfı Genel Müdürü Jaime Abello ve yazar Seçkin Selvi’nin katıldığı programda ele alınacak.

İstanbul Kitap Fuarı, 9 gün süresince yurt dışından yazarları konuk edecek. Sinema teması kapsamında aralarında senarist ve yazar Petros Markaris, Polonyalı yazar Janusz Glowacki, eleştirmen ve sinema tarihçisi Philip Kemp, roman yazarı Tess Geritsen, Gleen Meade, çevirmen ve yazar Maureen Freely’in de bulunduğu 40 yazar fuarda kitapseverlerle buluşacak.

 

Türk sinemasının 100. yılı dolayısıyla dinletiler düzenlenecek.

Uluslararası Salon’da 8-11 Kasım’da açık kalacak “Mutfak”ta, Macaristan’ın ünlü yemek blogu yazarı ve programcısı Zsofia Mautner’in yanı sıra yemek yazarları etkinlik gerçekleştirecek.

TÜYAP, genç okurlarına bu yıl da dolu bir program hazırladı. Özellikle hafta içi günlerde farklı yaş grupları için yazarların katılımıyla söyleşi, okuma ve atölye çalışmaları gibi 57 etkinlik düzenlenecek.

 

Bir yorum bırakın