47 Bin Öğretmen Atanacak (2015 Ağustos)

0
1328

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ardından Başbakan Davutoğlu da ağustos ayında yapılacak olan atamalarla toplam 47 bin öğretmenin atanacağını belirtti.

Ahmet Davutoğlu: “Herkesin eşit ve adil bir şekilde sınava girmesi önemli. Bu konuda da sistemin bütününe de bakmak lazım. 835 bin öğretmen var, 475 binini biz atadık. 12 yılda toplam öğretmen popülasyonu kadar öğretmen atadık. Türkiye’nin 79 yıllık birikimiyle ilgili söylüyorum. Türkiye’deki ihtiyacı göz önüne alacaksınız. Adaletli davranacaksınız. Bizim için bütün öğretmen adaylarımız kıymetlidir. Hepsinin hukukunu gözeten adil bir tutum sergilememiz gerekir.”

Nabi Avcı: “Şimdi öncelikle bu konuda Meclis’in gösterdiği dirayete teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanı olarak böyle bir kadro için Maliye Bakanlığımıza teşekkür ediyorum, tabi Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Şimdi bunun 47 binin 47 bini de hemen atanacak diye bir şey söz konusu değil. İhtiyaçlara göre, yani branş bazında ve iller bazında hangi branşta, hangi ilde, ne kadar öğretmene daha ihtiyacımız var onların dökümü yapıldıktan sonra bir öncelik sırasına koyuyoruz ve ona göre atamaları yapıyoruz. Atama Ağustos’ta yapılacak. Daha önce yapılmayacak.”

sınıf öğretmenliği

Bir yorum bırakın