5. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi 1. Dönem 1. Yazılı Soruları (2013)

0
1480

2013-2014 eğitim öğretim yılı için hazırlanmış 5. sınıf Sosyal Bilgiler dersi, birinci dönem birinci yazılı soruları aşağıda yer almaktadır. Sorular öğrencilerin sınava hazırlanabilmesi ve soru tiplerini görmesi amacıyla eklenmiştir. Cevaplar soru dosyasının içerisinde bulunmamaktadır.

Örnek Sorular:

4.) Çocuk Hakları Sözleşmesi’nde aşağıdakilerden hangisi yer almaz ?                                                 A.)  Kız çocuklarının eğitimi önemli değildir.                                                                                     B.) Çocuk, yeterli beslenme ve barınma hakkına sahiptir.                                                               C.) Çocuk anlayış, hoşgörü ve barış ruhu içinde yetiştirilecektir.                                                      D.) Çocuk, zulüm ve ayrımın her türlüsüne karşı korunacaktır.

 

5.) “Çocuk olarak haklarımız bulunmaktadır.Ancak bu haklar sınırsız değildir. Bu nedenle herkes birbirinin hakkına saygı duymalıdır.” Aşağıdakilerden hangisi yukarıda anlatılanlara terstir ?

    A.) Mehmet’in kendisiyle aynı düşüncede olmayan arkadaşına küsmesi.

B.) Ceyda’nın hasta olan arkadaşına yer vermesi

C.) Çok konuştuğu için arkadaşı tarafından uyarılan Jale’nin susması

D.) Tahtayı rahat görmediği için Hale’nin arkadaşına yer vermesi.

Dosyayı aşağıdaki linke tıklayıp, ctrl+s’ye basarak kaydedebilirsiniz.

>>> 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Dersi 1. Dönem 1. Yazılı Sınav Soruları <<<

Bir yorum bırakın