6. Sınıf Matematik Dersi Ünitelendirilmiş Yıllık Planı (2013)

0
1420

6. Sınıflar matematik dersi için ünitelendirilmiş yıllık plan örneği aşağıdaki dosyada yer almaktadır.

 

Yıllık plandan örnek sayfa:

 

HAFTA

SAAT

ÖĞRENME

ALANI

ALT

ÖĞRENME

ALANI

KAZANIMLAR

AÇIKLAMALAR

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME

DERS İÇİ VE

DİĞER DERSLERLE İLİŞKİLENDİRME

ARA DİSİPLİNLERLE  İLİŞKİLENDİRME

ATATÜRKÇÜLÜK

16-20.09.2013

3

 

SAYILAR

Doğal Sayılar

1. Doğal sayılarla işlemler yapmayı gerektiren problemleri çözer ve kurar.  [!] Doğal sayılarla ilgili problemler çözdürülürken önceki bilgi ve beceriler hatırlatılır.[!] Program kitabının giriş bölümünde yer alan problem çözme ile ilgili açıklamalar dikkate alınır.

[!] Bir doğal sayının 0 (sıfır) sayısına bölünmesini içeren günlük yaşam durumları inceletilir. Bu durumlardaki anlamsızlık üzerine tartışma yaptırılır.

[!]  İşlemlerde gerektiğinde hesap makinesi kullandırılabilir. Bazı  hesap makinelerinin işlem sırasının olduğu, bazılarında ise olmadığı, bu nedenle işlem sonuçlarının farklı  çıkabileceği belirtilir.

[!] Birden fazla işlem olduğu durumlarda önce üslü sayılar, sonra parantez içindeki işlemler, daha sonra çarpma veya bölme işlemleri, en son olarak da toplama veya çıkarma işlemleri yaptırılır. Aynı önceliklere sahip işlemlerde soldan sağa doğru sıra takip edilir.

 

È Kariyer Bilincini Geliştirme (Kazanım 13, 14)

2

GEOMETRİ

Doğru, Doğru Parçası ve Işın

1. Doğru ile nokta arasındaki ilişkiyi açıklar. [!] Doğrular, üzerlerindeki herhangi iki nokta ile isimlendirilip sembolle gösterilir.[!] Doğruların küçük harflerle de isimlendirilip d, ℓ, k vb. ile gösterildiği hatırlatılır.[!] Aynı bir doğru üzerinde bulunan noktalara doğrudaş noktalar denir.

[!] Katlama etkinliklerinde şeffaf veya yağlı kâğıt kullanılır.

indirmek için buraya tıklayınız.

Bir yorum bırakın