6. ve 7. Sınıflar Yeni SBS Sınavlarına Girecekler Mi ?

0
1409

Yeni sınav sistemi ile ilgili olarak açıklama yapan Nabi Avcı, 2 yıl boyunca 12 sınavın sadece 8 sınıflar için geçerli olacağını söyledi. Buna göre 6. ve 7. sınıflar için sınav yapılmayacak. 2 yılın sonunda Fatih projesi tamamlandığında ise 6 ve 7. sınıflar için merkezi sınav düzenlenecek.

Avcı “Önümüzdeki yıl 8’ler sınavlara girecek. 6 ve 7’nci sınıfları kısa vadede sınava almayacağız. Tecrübelerimize göre hareket edeceğiz. Fatih projesiyle tabletle eğitime geçince 6 ve 7’ler de sınava girecek.” dedi.

Dershane kurumları değişecek:

“Başbakanımız açıklamıştı, meclis açılınca dershaneler için yasal düzenleme gerekiyor. Yasal düzenlemeyle milli eğitim sistemi içinde bizim tanıdığımız dershane kurumu olmayacak. Biz aslında ‘Okullardaki eğitim yetersiz’ algısını düzelteceğiz. Okullarda takviye dersler hafta sonlarında yapılacak.”,

milli egitim bakanı nabi avcı

‘YAZ BOZ TAHTASI’ Yakıştırmasından Rahatsızız 

“‘Eğitim yaz boz tahtasına döndü’ sözleri bizi çok rahatsız ediyor. Milli eğitimde yanlışlar yapılıyor, ama düzeltiliyor da. Türkler kendi kurumlarının faziletleri konusunda yeterince tatminkâr olmayı beceremiyor. Kendi başarımızı küçümsemek gibi milli zaaflarımız var.”

Not farklılıklarını inceleyeceğiz:

“Bizim yaptığımız sınavlardaki notlarla, öğretmenin kendi notları arasında makas çok açıksa o okullarla özel olarak ilgileneceğiz.”

Bir yorum bırakın