7 Haziran 2015 Nerede Oy Kullanacağım YSK

0
1841

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde nerede oy kullanacağınızı görmek için YSK’nın “nerede oy kullanacağım ?” motorunu kullanabilirsiniz. Ayrıca seçimler öncesi oyunuzu nasıl kullanmanız gerektiğine dair bir videoyu sizlerle paylaşıyoruz.

Nerede oy kullanacağınızı, seçim dönemlerinde sandık seçmen listeleri kesinleştikten sonra www.ysk.gov.tr internet sayfamızın “Nerede Oy Kullanacağım” bölümünden öğrenebilirsiniz.

 >>> Oy Kullanacağınız Yeri Öğrenmek İçin Tıklayınız <<<
Adres kaydımın olduğu yer dışında başka bir yerde (yazlıkta, köyde, tatilde vb.) oy kullanabilir miyim?

Seçmenler, nüfus müdürlüğüne devamlı olarak oturduklarını bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanmak zorundadır. Askı süresi içinde adres değişikliğini yapmayan seçmenler kayıtlı oldukları sandık dışında oylarını kullanamazlar.

Oy verme günü düğün, nişan yapabilir miyim? Yasaklar nelerdir?

298 sayılı Kanunun 79.maddesi gereği; “Oy verme günü, her ne suretle olursa olsun, ispirtolu içki satılması, içkili yerlerle umumi mahallerde her çeşit ispirtolu içki satılması, verilmesi, içilmesi yasaktır. Oy verme günü, bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalır. Eğlence yeri niteliğine haiz lokantalarda yalnız yemek verilir. Oy verme günü, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse, köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamaz.”

Oy Nasıl Kullanılır ?

oy nasıl kullanılır

Nerede oy kullanacağım, 7 Haziran genel seçimleri, genel seçim oy kullanma, oy kullanma yeri, seçmen sandık bilgisi, ysk

Bir yorum bırakın