7 Haziran 2015 Oy verme işlemleri ne zaman başlayıp bitecek ?

0
1809

7 Haziran genel seçimlerinde sandıklar ne zaman açılacak ? Oy verme saatleri bir çok seçmen tarafından merak edilirken bu yazımızda oy verme işlemlerinin ne zaman başlayıp biteceğinden bahsedeceğiz.

25. dönem TBMM parlamentosunun üyelerinin belirleneceği 7 Haziran seçimi saat 8:00’dan itibaren başlayacak ve akşam saat 17:00’da sona erecektir.

Seçmenler yukarıdaki saatler arasında kayıtlı oldukları sandıklara nüfus cüzdanlarını göstererek oy kullanabilecekler. Saat 17:00’da gelip de yoğunluk nedeniyle oyunu kullanamayanlar, sandık başkanı tarafından sayılıp, sırayla oyunu kullanacaktır.

7 Haziran 2015 Canlı Genel Seçim Sonuçlarını Takip Edebileceğiniz Siteler

 

Seçimlerde kaç parti yer alıyor ?

Seçimde 20 siyasi parti yarışacak. AK Parti, Anadolu Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, CHP, DP, DSP, Halkın Kurtuluş Partisi, HDP, Komünist Parti, MHP, Millet Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi 85 seçim çevresinde, Hak ve Özgürlükler Partisi 75 seçim çevresinde, Merkez Parti 73 seçim çevresinde, LDP 58 seçim çevresinde, DYP ve Yurt Partisi 56 seçim çevresinde, Toplumsal Uzlaşma, Reform ve Kalkınma Partisi 55 seçim çevresinde, Hak ve Adalet Partisi 43 seçim çevresinde seçime katılacak.
Türkiye genelinde 165 bağımsız milletvekili adayı yarışacak.

Bir yorum bırakın